Giriş


Giriş Kayıt ol
X

Alışveriş sepeti yerleştirilen ürün bulunmamaktadır.

ZET Zeka RENKLİ BARDAKLAR Zeka Oyunu
ZET Zeka RENKLİ BARDAKLAR Zeka Oyunu
Yaş Aralığı: 5-99 Oyuncu Sayısı: 2-7 Gelişim Alanları: Dikkat ve Konsantrasyon Sıralı Düşünme İnce Motor Becerileri Görsel Uzamsal Algı Sosyal-Duygusal Gelişim Oyun İçeriği: 35 adet 5 f

Nummer

8681161430237

Agirlik   

0,900 KG

Kargo ücreti

€ 6,05

€ 14,15

Stok : 21

Miktar: 
Sipariş
 
İstek listesi

Bu ürün hakkında sorunuzmu var?

Bize sorunuzu sorun

Yaş Aralığı: 5-99
Oyuncu Sayısı: 2-7

Gelişim Alanları:
Dikkat ve Konsantrasyon
Sıralı Düşünme
İnce Motor Becerileri
Görsel Uzamsal Algı
Sosyal-Duygusal Gelişim

Oyun İçeriği:
35 adet 5 farklı renkte bardak (sarı, mor, kırmızı, turkuaz, mavi)
70 adet oyun görev kartı
1 adet zil

Oyuna Hazırlık:
Bardakları, oyun görev kartlarını ve zili kutudan çıkarıp oyuncuların ortasında düz bir zemine yerleştirin. Oyunculara her renk bardaktan birer adet dağıtın. (Her oyuncuda toplamda 5 farklı bardak olmalıdır.) Oyun kartlarını kapalı olarak oyuncuların ortasına bırakın. Zil her oyuncuya eşit mesafede olacak şekilde ortada olmalıdır.

Nasıl Oynanır?
Oyun kartlarından biri seçilip açılıp ve oyuncuların rahat göreceği şekilde ortaya bırakılır. Oyuncular kartı gördükten itibaren hızlı şekilde ellerindeki bardakları kartta gördükleri renklere göre yan yana veya üst üste dizemeye çalışırlar.

Görev kartındaki gibi dizilimi ilk tamamlayan ortadaki zile basarak oyunu durdurur ve deseni doğru yapmış ise açılmış olan o görev kartının sahibi olur. Deseni doğru tamamlayamamış ise oyun kaldığı yerden devam eder ve doğru tamamlayıp bitirene kadar oyuncular deseni yapmaya devam ederler. Kartlar bitene kadar oyun devam eder. Kartlar bitince en fazla kartı biriktiren kişi oyunun galibi olur.

Dikkat:
-  Oyunu 7 kişiden daha az kişi oynayacaksa, oyuncular beşer adet bardak aldıktan sonra kalan bardaklar oyun alanından çıkarılır.
- Oyun başlarken veya oyun esnasında yeni kart açıldığında oyuncular bardaklarını zeminde yan yana dizili vaziyette bekletirler.
- Görev kartlarının hepsini oyun alanına bırakmak zorunda değilsiniz. Kaç adet kartla oynamak istiyorsanız o kadar kartı kapalı olarak oyun alanının ortasına bırakıp kalanları oyun kutusuna koyabilirsiniz.
- Oyun kartlarının desenli kısmında doğru yerleşim yapmak için zemini temsil eden bir çizgi mevcuttur. Oyuncuların bu çizgiyi kılavuz alarak bardaklarını zemine o şekilde dizmeleri gerekmektedir.
- Oyunculardan birkaçı aynı anda bitirip zile basmaları durumunda zile ilk temas eden oyuncunun bildirimi geçerli olacaktır. İtiraz fazla olursa o kart iptal edilerek oyuna sıra olan kart ile yeniden başlayarak devam edilmelidir.
 

Bu ürün hakkında soru sorun

İşaretli (*) alanları doldurmak zorunludur

Sorunuz gönderildi! Teşekkür ederiz.

Size en kısa zamanda cevap vereceğiz.

Bu websitesi ziyaretçilerin sayısını ölçmek için cookies kullanmaktadır. Kişisel bilgiler saklanmamaktadır.
Accept selected cookies